Кодування графічної інформації
Збільшивши монохромне зображення за допомогою лупи, ви побачите, що воно складається з величезної кількості дрібних точок, які формують повноцінний візерунок. Індивідуальні якості кожної картинки і лінійні координати будь-якої точки можна відобразити у формі чисел. Тому растрове кодування базується на двійковому коді, пристосованому для відображення графічної інформації.
Чорно-білі картинки - це комбінації точок з різними відтінками сірого кольору, тобто яскравість будь-якої точки зображення визначають восьмирозрядні двійкові числа. Принцип розкладання довільного градієнта на базові складові - це основа такого процесу, як кодування графічної інформації. Декодування картинок відбувається таким же шляхом, але в зворотному напрямку.
При розкладанні використовуються три основних кольори: зелений, червоний і синій, адже будь-який природний відтінок можна отримати, комбінуючи ці градієнти. Таку систему кодування прийнято називати RGB. У разі використання двадцяти чотирьох двійкових розрядів для шифрування графічного зображення режим перетворення називають повнокольоровим.
Всі основні кольори зіставляються з відтінками, які доповнюють базову точку, роблячи її білою. Додатковий колір - це градієнт, утворений сумою інших основних тонів. Виділяють жовтий, пурпурний і блакитний додаткові кольори.
Подібний метод кодування точок зображень застосовується і в поліграфічної галузі. Тільки тут прийнято задіяти четвертий колір - чорний. З цієї причини поліграфічну систему перетворення позначають абревіатурою CMYK. Ця система для представлення зображень використовує цілих тридцять два двійкових розряди.
Способи кодування і декодування інформації припускають використання різних технологій, залежно від типу даних, що вводяться. Наприклад, метод шифрування графічних зображень шестнадцатіразрядний двійковими кодами називається High Color. Ця технологія дає можливість передавати на екран цілих двісті п`ятдесят шість відтінків. Зменшуючи кількість задіяних двійкових розрядів, які застосовуються для шифрування точок графічного зображення, ви автоматично зменшуєте обсяг, необхідний для тимчасового зберігання інформації. Такий метод кодування даних прийнято називати індексним.
Коментарі
Дописати коментар